Naturalne kosmetyki

Naturalne kosmetyki

Czy robicie własne kosmetyki i na podstawie jakich baz? Co najczęściej dodajecie i skąd w ogóle wiecie, co się sprawdza?

Kitas

Posty: 1

 
Kosmetyki z probiotykami tylko, bo widać, że nowoczesna kosmetologia się do nich najczęściej odnosi. Duża pomoc dla cery suchej, dojrzałej.

barca77

Posty: 10

 
Najpierw dermatolog, a później zakup kosmetyków. Bez konsultacji tylko możesz się skrzywdzić.

Dezmok56

Posty: 13

 
Wiem, że peelingi z owoców tropikalnych, ale koniecznie oryginalne dobrze działają na cerę w tym klimacie. Dowiedziałam się tego na szkoleniu kosmetycznym i też na sobie potwierdziłam. Nie wiem do końca, jak to się dzieje. Pewnie przez brak powszechny niektórych składników.

pakier56

Posty: 3

 
Weź sobie butelki z kroplomierzem to się nie pomylisz przy zastosowaniu receptury na kosmetyk. Sprawdza się.

Szozi

Posty: 22

 
Jeszcze trzeba się nauczyć prawidłowej aplikacji kremów na twarz, bo to wcale nie takie oczywiste. Najczęściej ludzie nakładają znacznie więcej kremu, co zatyka skórę i daje wręcz odwrotny efekt.

ssssebek

Posty: 4

 
Leczyłam wypryski kosmetykami z kurkumą i bardzo dobrze szło. Do tego mirra ewentualnie, bo widać wyraźnie, że ma cechy przeciwzapalne. Nie widzisz czerwonych plam na twarzy po takim kremie.

Jacuś3456

Posty: 9

 
Na lato niezawodnie wyciąg z aloesu. Nawet sobie nie wyobrażam takich upałów bez podobnych kosmetyków.

gruszk009

Posty: 3

 
Jak zaczynasz z robieniem własnych kosmetyków to musisz zainwestować w minimum takie wyposażenie domowego laboratorium :) https://e-naturalne.pl/pl/c/Opakowania%2C-sprzet-laboratoryjny%2C-akcesoria/21. Tanio, bo za butelkę plastikową płacisz niecałe 3 złote, a za szklane trochę ponad 1 zł. Dużo właśnie takich cen w tym sklepie i można pokombinować z naprawdę rozbudowanymi kosmetykami ze względu na dobrze przygotowane zestawy startowe.

amrmas22

Posty: 3

 
Każdy kosmetyk naturalny praktycznie konsultuję z zaprzyjaźnionym dermatologiem i to mocno działa. Wiem, że można też zadawać pytania online do ekspertów branży kosmetycznej.

labuh

Posty: 11