OC - ubezpieczenie auta

OC - ubezpieczenie auta

Jak znaleźć tanie OC, gdzie szukać, na jakie auta generalnie taka polisa zazwyczaj kosztuje najmniej? Z tego co wiem to choćby wielkość silnika ma znaczenie i przekłada się na średni koszt składek.

Zdzichu 

Posty: 1

 
Jestem ciekaw kto i kiedy wymyślił w ogóle coś takiego jak – ubezpieczenia. Podejrzewam że mógł to być jakiś Amerykanin, u nich wszystko zawsze było „pierwsze”. Ktoś się orientuje gdzie pierwszy raz OC sprzedano?

Złoty

Posty: 2

 
Porównywarki z polisami są rózne, ja korzystałem parę dni temu ze strony rankomat.pl i udało się szybko załatwić polisę. Fajne jasno mają opisane warunki, dostałem szybko wyliczone stawki w coś koło dziesięciu różnych firmach, a że generalnie jeśli chodzi o OC to zakres jest regulowany ustawowo więc generalnie trzeba się sugerować tylko ceną.

irek1981

Posty: 4

 
Namnożyło się ubezpieczycieli różnorakich w ostatnich latach. Sam pamiętam, że jeszcze te 10 lat temu aż takiego nawału ofert nie było. Z jednej strony fajnie, bo większa konkurencja, ale z drugiej strony łatwiej się wpakować w jakąś lipną ofertę.

wanda77

Posty: 11

 
Ja próbuję mojego brata od paru lat przekonać żeby zmienił ubezpieczyciela i zaczął na polisie oszczędzać, ale on nie chce. Mówi że się przyzwyczaił do firmy i nie chce zmian...no cóż...widocznie ma za dużo kasy, zazdroszczę :P

edyta123

Posty: 10

 
Wygodne i pomocne są porównywarki polis, o ile są dobrze zrobione, bo też nie wszystkie bym polecił. Ważne żeby formularze mieli jasne i zrozumiałe a nie jakieś cuda nie widy, że nie wiadomo co autor miał na myśli.

Annaaa12

Posty: 11

 
Trudno mi coś doradzić, bo też nie ma jakiś ogólnych zasad w wyliczaniu tych składek, każda sytuacja jest inna, każdy ma inną kwotę podliczoną.

Marioleczka

Posty: 5