Co to jest bruksizm ?

Co to jest bruksizm ?

Jeśli macie jakąś rzetelną wiedzę na temat leczenia bruksizmu, to piszcie. Zależy mi na podjęciu leczenia, ale koniecznie w jakimś profesjonalnym gabinecie stomatologicznym. Piszcie, jeśli cokolwiek wiecie na ten temat.

bialeiczar

Posty: 4

 
To bruksizm, a z tą dolegliwością nie ma żartów. Miałem nadzieję, że mi przejdzie, ale niestety skończyło się wysokimi kosztami leczenia prawie wszystkich zębów. Przestrzegam wszystkich, żeby profilaktycznie nawet zbadać się pod tym kątem, bo można nie być świadomym, że tak się robi :) Mam nadzieję, że leczenie będzie na tyle skuteczne, że choroba nie wróci.

mirekp2005

Posty: 16

 
Po pewnym czasie dochodzi do ścierania się szkliwa, więc konieczne jest jak się ma bruksizm noszenie szyny. Szkodzisz zębom, a w konsekwencji też całemu organizmowi. Ja uważam, że jak się ma pewne podejrzenia, to nic nie zaszkodzi skontrolować się u stomatologa. Należę do tych, którzy wolą dmuchać na zimne :D Koszt późniejszego leczenia jest pewnie o wiele wyższy.

giena1977a

Posty: 27

 
Fakt, albowiem ja też zaniedbałem pójście do lekarza wówczas, gdy trzeba było, a miałem podejrzenie, że to może być bruksizm. Stomatolog powiedział, że wystarczyłaby szyna, a teraz niestety zęby trzeba najpierw wyleczyć. Koszt nie ulega wątpliwości zdecydowanie wyższy :( Aha koniecznie trzeba udać się do doświadczonego gabinetu, albowiem nie w każdym leczą tę chorobę dobrze.

andrew66

Posty: 6

 
Wystarczy szyna relaksacyjna na zęby i już? Myślę, że tu problem jest bardziej złożony. Może się mylę, ale znajomy leczył się na bruksizm bardzo długo. Czytam temat, bo córcia zgrzyta zębami w nocy. Może pora udać się do stomatologa.

pawel253

Posty: 9

 
Fakt, bo ja też zaniedbałem pójście do lekarza wtedy, gdy trzeba było, a miałem podejrzenie, że to może być bruksizm. Stomatolog powiedział, że wystarczyłaby szyna, a teraz niestety zęby trzeba najpierw wyleczyć. Koszt oczywiście zdecydowanie wyższy :( Aha koniecznie trzeba udać się do profesjonalnego gabinetu, bo nie w każdym leczą tę chorobę dobrze.

12erBis

Posty: 5

 
Ja byłam u stomatologa i od razu poznał się, że to bruksizm. Mam nadzieję, że pomogę poleceniem gabinetu stomatologicznego http://chorobaokluzyjna.pl. Bez obaw można skorzystać :)

gregcie@

Posty: 12

 
Choroba okluzyjna jest faktycznie poważnym schorzeniem. Mam leczyła się na to, a widzę, iż może to być genetyczne, albowiem częstokroć mam wrażenie zmęczenia mięśni twarzy w szczególności po nocy. Najlepiej trafić do stomatologa od razu :)

namok

Posty: 7