Praca w niemczech

Praca w niemczech

Jakie warunki waszym zdaniem trzeba spełnić, aby przenieść specjalizację za granicę? Jestem lekarzem, ale w Polsce warunki dla młodych to gorsze niż w zwykłych zawodach, a nie po to się uczyłem tyle lat, aby się zmarnować już w pierwszym roku. Boję się trochę przyszłości i poważnie myślę o Niemczech. Możecie w tej materii coś doradzić sensownego?

Yuri20

Posty: 2

 
Sytuacja życiowa wymusiła na mnie zmianę miejsca pracy w Niemczech. Jestem opiekunem – pielęgniarzem. Współpracuję głównie z osobami starszymi. Spore dodatkowe kwalifikacje, a w kraju praktycznie nie miałem szans na zaistnienie. Paskudne warunki pracy od wielu lat. Powiedziałem dość, a przenieśli mnie do Niemiec w www.konsultant24.pl . Miałem wszystkie informacje, optymalizację formalności, potwierdzenia, kiedy chciałem. Na każde pytanie szczegółowo odpowiadają. Według mnie zaufana ekipa, do tego marka rodzinna, więc to dodatkowy plus.

HalskiPol

Posty: 24

 
Poszukaj tzw. koleżeńskich ofert przeniesienia specjalizacji za granicę, bo się sprawdzają, a i formalności ktoś za ciebie dopełni zawsze. W Niemczech jest ostry popyt na lekarzy z Polski, mocny szacunek. Tam się inaczej żyje po prostu. Tylko warto zobaczyć, jak prosperuje konkretny region, trochę kulturowo się zapoznać, bo przeskok jest spory.

HalskiPol

Posty: 13

 
Strasznie wygląda to, że w Polsce średni wiek lekarza to około 55 lat, niedługo już 60 i nie ma kto zastąpić. Smutne, ale coraz bardziej boję się, że te wszystkie składki to się płaci na zmarnowanie.

Lupusx

Posty: 10

 
W Niemczech nie pracujesz przede wszystkim po 16 z dziwnie rozłożonymi dyżurami, tylko obsada jest bardzo duża i tam nikt na niczym nie oszczędza. Szczególnie na młodych lekarzach. Inne, zupełnie inne podejście.

codePerformance

Posty: 9

 
W Niemczech polski lekarz to jest naprawdę ktoś i duży szacunek pacjenci okazują. Często znacznie wyższe kwalifikacje, inny poziom. Nasi rządzący powinni się wstydzić, że do takiej sytuacji dopuszczają szczerze mówiąc.

Pszemeg

Posty: 20