4-cmc shop

4-cmc shop

Spotykam się coraz częściej z odczynnikami chemicznymi znajdującymi się na granicy legalności przy zakupie, nawet na typowo laboratoryjny użytek. Chodzi mi przede wszystkim o 3-cmc, a przecież ma wiele dodatkowych zastosowań, nie tylko psychoaktywnych. Co radzicie w takim przypadku?

Black_Riot

Posty: 1

 
Przede wszystkim uczyłem się przechowywania odczynników chemicznych oraz ich utylizacji. Potrzeba niezłego praktyka, aby to wszystko ogarnąć sensownie moim zdaniem.

Gigant66

Posty: 18

 
Przy chemicznych analizach używam za granicą odczynników z rcchems.eu i regularnie ponawiamy zakupy. Trzeba zwracać przy zamówieniu uwagę na rozporządzenia ministra zdrowia, jeżeli mieszkasz w Polsce. A jak masz wątpliwości prawne to lepiej zasięgnąć porady prawnika. Nie ma sensu ryzykować. Jeżeli dopiero zaczynasz z tematem to tym bardziej.

3czex

Posty: 6

 
Przy zamówieniu RC praktycznie zawsze musisz przedstawić deklarację ostatecznego użytkowania, bo nikt tutaj nie będzie ryzykował podejrzanej obsługi.

Pip3333

Posty: 22

 
To zależy, czy składasz mikrozamówienia, czy większe na odczynniki chemiczne, bo od tego zależy najczęściej cena. Do tego dokładnie przeanalizuj czystość i rodzaj RC, bo nie zawsze sprzedawca wie, co zapakować. Trzeba to wcześniej uzgodnić.

cirus

Posty: 15

 
Ciężko czasami o większe zamówienia odczynników chemicznych. Jeden z moich zaufanych sklepów rcchems.eu. Mieszkam za granicą i to jeden z najpopularniejszych kontaktów branżowych. Nie wiem, jak jest w Polsce z zamówieniem, ale pewnie również realizują. Wystarczy dopytać o szczegóły.

labuh

Posty: 3

 
Najlepsze wskazówki, nawet częściowo prawne dotyczące zamawiania odczynników chemicznych znajdziesz na https://rcchems.eu/terms-faq. Dużo mi pomogła lektura specyfikacji technicznej. Trzeba niestety uważać na deklaracje wykorzystania, na wybór optymalnych RC. Tam, skąd sprzedają wszystko jest legalne, a w Polsce różnie z tym bywa, dlatego wypada zoptymalizować potrzeby.

olgusss

Posty: 5

 
Praktycznie większość dobrych sklepów z odczynnikami chemicznymi przeniosło się za granicę, ze względu na zbyt duże problemy interpretacyjne w kraju. Z tych lepszych to ewentualnie rcchems.eu, bo mają krótkie terminy realizacji i właściwie podchodzą do monitorowania ostatecznego celu wykorzystania RC. Nie kupisz inaczej niż na potrzeby laboratoryjne, co uważam za właściwe podejście.

Fajae

Posty: 4

 
To, że tworzą listy substancji psychoaktywnych to nie znaczy, że odczynniki chemiczne z góry podlegają zakazom zakupowym. Trzeba to zrozumieć. Wiele z tych substancji psychoaktywnych trafia normalnie do przemysłu, laboratoriów, nawet do branży kosmetycznej, czy ogrodnictwa. Nikt tego ci ścigać nie będzie :)

gruszk009

Posty: 3